piątek, 2 marca 2012

Azyl dla koloru..

Urządzanie pokoju dla dziecka to zajęcie, któremu należy poświęcić dość dużo czasu, gdyż jak wielu z nas na pewno już zdążyło się przekonać - nasze pociechy bywają czasami niezwykle wymagające. Dotyczy to zwłaszcza tych najmłodszych, niepotrafiących jasno sprecyzować swoich wymagań. Warto więc przemyśleć aranżację takiego pokoju tak, aby trafiała w te niesprecyzowane i czasami kapryśne gusta małych domowników.

A jak podchodzą do tego trudnego tematu Skandynawowie? Przede wszystkim stawiają na kolor – pokój dziecięcy w wydaniu skandynawskim staje się swoistym azylem dla wszelkiego rodzaju jaskrawych kolorów. Nawet gdy całe mieszkanie od podłóg po sufit, łącznie ze wszystkimi dodatkami pokryte jest białą farbą to w pokoju dziecięcym kolory objęte są specjalną ochroną i mają prawo występować we wszystkich wariantach i odcieniach. Działa to niezwykle pobudzająco na wyobraźnię dziecka, dzięki czemu odbiera ono takie wnętrze jako miejsce niezwykle przyjazne.

Oprócz tego, w pokojach dziecięcych króluje, jak to u Skandynawów, funkcjonalne podejście do aranżacji przestrzeni. W związku z tym, występują tu w ogromnych ilościach pudełka, koszyki, koszyczki i półki, które świetnie nadają się do przechowywania niezliczonych skarbów małego domownika.

Poniżej przedstawiamy kilka przykładów pokoju dziecięcego w stylu skandynawskim. Mamy nadzieję, że staną się inspiracją dla niejednej mamy.


Zdjęcia: alvhem,freshome

1 komentarz :